Leonit Abazi lë pas lëndimin, gati për aksion

Leonit Abazi vlerësohet si njëri nga lojtarët më të mirë në Superligën e Kosovës.

Aktualisht 28 vjeçari mbron ngjyrat e Prishtinës dhe pritet që shumë shpejt të rikthehet nga lëndimi të cilin e kishte pësuar.

Burime të Gazetasheshi.com mësojnë se lojtari do të rikthehet nga java tjetër në stërvitje.

Skuadra nga kryeqyteti do të luajë në Super Kupën e Kosovës më 17 gusht, por nuk dihet nëse Abazi do të jetë i gatshëm.

Në anën tjetër, Superliga do të fillojë më 21 gusht, kur edhe Prishtina luan ndaj FC Malishevës.

UEFA “hap thesin”, ja sa para fituan klubet shqiptare

Dukagjini përforcohet me portierin e njohur