Leonat Vitija shumë pranë skuadrës së madhe të Superligës

Drita është në kërkim të një qendërmbrojtësi tash e një kohë, e sidomos pas largimit të Ardian Cuculit.

Kanal10 mëson se drejtuesit e klubit nga Gjilani janë në negociata me futbollistin Leonart Vitija dhe të dy palët janë shumë afër arritjes së marrëveshjes.

Vitija së fundmi ishte pjesë e Skënderbeut në kategorinë Superiore në Shqipëri.

Deri më tani gjilanasit kanë qenë shumë aktiv në merkato, duke prezantuar katër transferime.

Kapiteni largohet nga Prishtina pas tetë vitesh, arrin akordin me këtë skuadër

Alian Giresse pritet të vendos këtë formacion në përballje me Greqinë, mungesat e detyrojnë për ndryshime