Lëndohet Xhaka

Taulant Xhaka e ka pësuar një lëndim në ndeshjet e Kupës së Zvicrës me Basel.

Xhaka është lënduar dhe nuk ka arritur ta vaazhdojë ndeshjen ndaj Sionit.

Mesfushori shqiptar u zëvendësua në minutën e 34 nga Walter Samuel, pasi nuk ishte në gjendje të vazhdonte tutje.

Akoma nuk dihet shkalla e dëmtimit të Xhakës, mirëpo pas kontrolleve mjekësore do të merret vesh koha sa do të mungojë ai.