Lëndohet Rrahmani, detyrohet të largohet nga fusha

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Sampdorias.

Kosovari ishte nga minuta e parë në këtë takim, duke ndjekur paraqitjen fantastike në xhiron e kaluar, shkruan lajmi.net.

Pas 45 minutave ku ishte thjeshtë i mrekullueshëm, Rrahmani ka pësuar një lëndim që nga pikëpamja e parë duke mjaftë seriozë.

Arbitri ndali lojën, derisa mjekët hynë në fushë për ta shikuar kosovarin, që nuk ishte në gjendje të vazhdonte dhe u largua.

Luan Krasniqi parashikon meçin në mes të Joshuas dhe Usyk

Lazio në fundin e takimit fiton një pikë ndaj Torinos