Lëndohet në stërvitje dhe mungon ndaj Atletico Madridit

Edhe një lëndim në shtëpinë e Barcelonës. Aleix Vidal ka pësuar përsëri një lëndim në stërvitjen e fundit të Barcelonës para ndeshjes ndaj Atletico Madridit.

Vidal ka pasu probleme muskulore dhe për një gjë të tillë i ka lënë para kohe stërvitjet, përcjellë “Lajmi.net”.

Barcelona  e ka konfirmuar lëndimin e futbollistit, duke shkruar që faza rehabilituese e tij do të zgjatë 1 javë