Lëndohet Januzaj

Menaxheri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal ka bërë të ditur se Adnan Januzaj ka pësuar një lëndim dhe do të mungojë në duelin ndaj Sëanseas.

Adnan Januzaj ka marr lajmin më të keq të mundshëm.

Menaxheri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal ka bërë të ditur se mesfushori ka pësuar një lëndim dhe do të mungojë në duelin ndaj Sëanseas.

Januzaj e ka nisur mirë sezonin e ri duke luajtur si titullar për “Red Devils”.

Ai realizoi golin e fitores 1:0 ndaj Aston Villas në xhiron e dytë dhe u inkuadrua në ekipin e Belgjikës për dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese në Euro 2016.