Lëndohet Donjeta Sadiku, nuk merr pjesë në Lojërat Mesdhetare

Boksierja kosovare, Donjeta Sadiku nuk do të jetë në Oran 2022.

Lojërat Mesdhetare Oran 2022 ishin objektivi i radhës për Sadikun, por për fat të keq boksierja nuk do të jetë atje.

Ajo nuk do të udhëtojë për Lojërat Mesdhetare, e rrjedhimisht as përzgjedhësi i femrave në boks, Faton Xhakli.

Donjeta muajin e kaluar kishte fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të mbajtur në Turqi.

Shorti i Champions League, ja kë do kenë përballë Ballkani, Tirana dhe Shkupi nëse kalojnë në raundin e dytë

Drita, Gjilani e Llapi mësojnë kundërshtarët e mundshëm në raundin e dytë të Ligës së Konferencës