Legjendat mbesin të tilla, Beckham asiston, Figo shënon (VIDEO)

Edhe pse kanë disa vite që janë larguar nga futbolli, David Beckham dhe Luis Figo vazhdojnë të dhurojnë spektakël në ndeshjet humanitare.

Dy këta ish futbollistë që i kanë dhënë shumë sportit më të popullarizuar, kanë treguar edhe një herë se forma është e përkohshme dhe klasi i përhershëm.

Në një ndeshje humanitare, Figo ka shënuar një gol tejet të bukur, pas një asistimi të pranuar nga Beckham./Indeksonline