Legjenda e Kombëtares me klub të ri (FOTO)

Vitet ecin por ai asnjëherë të varë këpucët në gozhdë. Bëhët fjalë për ish mesfushorin fantastik të kombëtares shqiptare, Ervin Skelën, i cili ka gjetur klub të ri në moshën 38 vjeçare.

Skela ka nënshkruar për FC Hanau 93, skuadër e kategorisë së tetë gjermane.

Skela më parë ka luajtrur edhe për skuadra të njohura Union Berlin, Erzgebirge Aue, Chemnitzer, Waldhof Mannheim, Eintracht Frankfurt, Arminia Bielefeld, Kaiserslautern, Ascoli, Energie Cottbus, TuS Koblenz.

Skela ka luajtur për Shqipërinë, 75 ndedhje dhe ka shënuar 13 gola.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA