LeBron James dhe Kevin Durant zgjedhin ekipet e tyre për NBA All – Star

Ndeshja më atraktive në NBA padyshim që është ajo e All-Star që këtë vit do të zhvillohet në Atlanta.

LeBron James dhe Kevin Durant janë zgjedhur si kapitenët e dy konferencave, derisa dy super yjet amerikanë tanimë kanë zgjedhur edhe ekipet.

Fillimisht dyshja ka zgjedhur basketbollistët startues, pastaj kanë shkuar edhe për rezervistët.

Durant ka zgjedhur pesë startues, pasi ai vet nuk do të jetë pjesë e kësaj ngjarje shkaku i lëndimit të pësuar.

LeBron James ka zgjedhur i pari dhe ka marrë grekun Giannis Antetokounmpo, derisa pas tij zgjodhi edhe Steph Curry, Luka Doncic e Nikola Jokic.

Në anën tjetër Kevin Durant zgjodhi të parin Kyrie Irving, ndërsa pas tij edhe Joel Embiid, Kawhi Leonard, Breadley Beal dhe Jayson Tatum.

Durant zgjodhi i pari rezervistët, ndërsa tër parin që e mori në ekipin e tij ishte shoku i skuadrës te Brooklyn Nets, James Harden.

Nga ana tjetër LeBron James rezervistin e parë e zgjodhi Damien Lillard.

Basketbollistët tjerë rezervë në ekipin e James janë edhe Ben Simmons, Chris Paul, Rudy Gobert, Paul George, Jaylen Brown dhe Domantas Sabonis.

Në anën tjetër basketbollistët tjerë rezervistë tek ekipi i Durant janë edhe Devin Booker, Julius Randle, Nikola Vucevic, Zach LaVine, Zion Williamson dhe Donovan Mitchell.