Leart Paqarada shënon gol spektakolar nga mëse 30 metra në Gjermani (Video)

St. Pauli është duke shënuar fitore 1-0 në ndeshjen e parë në Bundesliga 2 ndaj Holstein Kiel.

Ishte pikërisht Leart Paqarada që ia dha epërsinë skuadrës së tij, shkruan Gazeta Olle.

Kosovari shënoi gol spektakolar në minutën e 11-të, duke u nisur nga gjysma e fushës dhe duke goditur nga largësia.

Goli i Paqaradës: 

Do të ishte ky një fillim fantastik për Paqaradën dhe skuadrën e tij në edicionin e ri, në rast se ndeshja mbyllet me këtë rezultat.

/Gazeta Olle/

 

Nora dhe Akil Gjakova garojnë nesër në ‘Lojërat Olimpike’, ja orari i ndeshjeve të tyre

Notarja Eda Zeqiri fitoi sot në disiplinën 400 metra stil i lirë, megjithatë nuk mjaftoi për tu kualifikuar në finale