Lazio – Parma, ky është vendimi për Vedat Muriqin

Sonte me fillim nga ora 21:15 luhet ndeshja e Kupës së Italisë, Lazio – Parma.

Për skuadrën e Simone Inzaghit kjo do jetë ndeshja e parë e kupës në të cilën do të luajnë, raporton Gazeta Olle.

Lazio vjen pas disa fitoreve radhazi, andaj edhe sonte qëllim për “bianco-celessti” do jetë fitorja dhe kalimi në raundin tjetër.

Trajneri italian ka vendosur që Vedat Muriqi ta nisë ndeshjen

Formacioni zyrtar i Lazios: