Lazio – Empoli, tre shqiptarë titullar

Mediat italiane kanë zbuluar formacionet e mundshme të ndeshjes, Lazio – Empoli. Sipas ‘stopandgoal.net’, për Lazion titullar do të jenë Etrit Berisha, që zëvendëson Marchettin e lënduar, dhe Lorik Cana.

Ndërkohë, kundër tyre, në ekipin e Empolit është Elseid Hysaj.

Lazio – Empoli luhet të dielën.

 

Formacionet e mundshme

 

LAZIO (4-3-3): Berisha; Cavanda, De Vrij, Cana, Lulic; Parolo, Biglia, Cataldi; Anderson, Mauri, Keita. Panchina: Strakosha, Guerrieri, Novaretti, Ciani, Pereirinha, Braafheid, Ederson, Ledesma, Candreva, Perea, Klose: Trajner: Pioli

 

EMPOLI (4-3-1-2): Sepe; Hysaj, Rugani, Barba, Mario Rui; Vecino, Valdifiori, Croce; Saponara; Maccarone, Pucciarelli. Panchina: Pugliesi, Bassi, somma, Tonelli, Laurini, Signorelli, Diuosse, Brillante, Zielinski, Mchelidze, Tavano; Trajner: Sarri