Lazio e huazon Riza Durmishin, kjo do jetë skuadra e tij e re

Riza Durmishi është larguar nga Lazio pas gjashtë muajve pa luajtur. Mbrojtësi shqiptar me pasaportë daneze nuk ka qenë në planet e trajnerit Inzaghi këtë edicion.

Tekniku italian nuk e kishte futur në listën e lojtarve që kanë pasur drejt loje në Serie A dhe Ligën e Kampionëve.

Ai nuk ka luajtur asnjë minutë këtë edicion me klubin kryeqytetas, derisa tani është huazur në Serie B.

Ka qenë klubi i Lazios që ka njoftuar se e kanë huazuar mbrojtësin e majtë tek Salernitana për gjashtë muaj.

“SS Lazio njofton se ka huazuar përkohësisht deri në fund të sezonit mbrojtësin Riza Durmishi te Salernitana”, thuhet në njoftimin e klubit bardhekaltër.

Ish-reprezentuesi danez më parë ka luajtur edhe për Brondbyn në Danimarkë dhe Real Betisin në Spanjë. Edicionin e kaluar ai ka qenë i huazuar tek Nice në Ligue 1, por klubi francez nuk e shfrytëzoi të drejten e blerjës së tij.