Lazio bënë ‘hajgare’ me Fiorentinën (VIDEO)

Lazio ka korrur fitore në stadiumin e saj duke e mundur Fiorentinën me rezultat të thellë 4:0.

Klose (2), Biglia dhe Candreva shënuan për ekipin nga Roma. Në këtë sfidë për lacialët nuk u paraqit asnjë nga tre futbollistët shqiptarë, Lorik Cana, Etrit Berisha dhe Thomas Strakosha të cilët qëndruan në bankën e rezervistëve.

Lazio me këtë fitore zë vendin e tretë me 46 pikë të grumbulluara.