Lazio – Bayern, këto janë formacionet zyrtare

Sot janë në program dy takime të Ligës së Kampionëve.

Lazio pret në Itali kampionët aktual të botës, Bayernin në një duel ku kta të fundit janë favorit absolut, përcjellë Gazeta Olle.

Megjithatë trajneri Simone Inzaghi do të provojë befasinë, dhe për këtë gjë ka inkuadruar në fushë futbollistët e tij më të mirë dhe më në formë.

Nga ana tjetër, edhe tek Bayerni nuk do ketë shumë ndryshime.

Në stol për këtë duel kanë ngelur si Vedat Muriqi ashtu edhe Thomas Strakosha.

Formacionet: