Largohet nga Shkëndija njëri prej lojtarëve kryesor

Pas Marko Jovanovskit, Shkëndija sot ka zyrtarizuar ndarjen edhe me dy futbollistë të tjerë. Bëhet fjalë për Artim Pollozhanin, njërin prej futbollistëve me më shumë paraqitje në historinë e klubit, si dhe Demir Imerin.

Që të dyve ju ka skaduar kontrata me Shkëndijën, drejtuesit e së cilës skuadër nuk janë treguar të gatshëm për të vazhduar bashkëpunimin.

Ata përmes një kumtesë kanë falënderuar që të tre futbollistët për kontributin e dhënë gjatë viteve të kaluara në Tetovë.

“Në vazhdën e përgatitjeve para përfaqësimit në eliminatoret e Liga Evropës, skuadra “kuqezi” në krye me trajnerin Qatip Osmani planifikojnë edhe fizionominë e ekipit për të ardhmen. Duke planifikuar angazhimin e përforcimeve të reja, e patjetërsueshme ishte ndarja me disa futbollistë. Pas skadimit të kontratave ka ardhur deri te ndarja me Artim Pollozhanin, Demir Imerin dhe Marko Jovanovskin.

shkendija 1

Me këtë rast klubi ndjen përgjegjësinë e falënderimit publik për Artim Pollozhanin për kontributin e dhënë gjithë këto vite në skuadrën “kuqezi”, kur mes tjerash zhvilloi mbi 200 ndeshje zyrtare dhe mbetet një prej futbollistëve me më shumë paraqitje në historinë e klubit.

shkendija

KF Shkëndija falënderon tani më edhe dy ish-futbollistët tjerë Jovanovskin dhe Imerin për kontributin e dhënë gjatë periudhës që ishin pjesë e skuadrës “kuqezi”, duke u dëshiruar gjitha të mirat në të ardhmen” – kishin shkruar nga klubi tetovar në faqen e tyre zyrtare.

shkendijaaa