Lamtumirë Liverpool

Historia mes Balotellit dhe Liverpoolit, duket se ka mberritur ne kapitullin e fundit. E ardhmja e sulmuesit italian eshte gjithmone e me larg “The Reds”.

Balotelli nuk eshte grumbulluar nga te kuqte per turnet verore qe do te zhvilloje skuadra, fakt ky qe konfirmon se marredhenia mes paleve eshte drejt fundit.

Balotelli nuk ka shkelqyer ne “Anfield Road” dhe gjithashtu skuadrat e interesuar per 24-vjecarin jane te pakta, me Rodgers qe duhet ta shese sa me pare per te mos ta humbur me parametra zero me vone.