Lamtumirë legjendë

Liverpooli e ka pësuar një humbje befasuese nga skuadra e Crystal Palacet 2:1, në ndeshjen ku figurë kryesore ishte Steven Gerrard, që e zhvillonte ndeshjen e fundit në shtëpinë e tij të përhershme, “Anfield Road”.

Lallana shënoi për epërsinë e vendësve në pjesën e parë, ndërsa Poncheon, Zaha dhe përmbysën gjithçka.