Lakers mposhten në shtëpi, rezultatet e mbrëmjes në NBA

Los Angeles Lakers forward Anthony Davis, top center, scores past Dallas Mavericks center Dwight Powell (7) and guard Kyrie Irving (2) during the first half of an NBA basketball game Friday, March 17, 2023, in Los Angeles. (AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Një ndeshje spektakolare është zhvilluar në Crypto.com Arena të Los Angelesit mes Lakers dhe Dallas Mavericks.

Ka qenë një duel që u vendos në sekondën e fundit të ndeshjes, me Mavericks që kanë triumfuar me rezultat minimal 110:111.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët kishin epërsinë herë pas here, por në fund një tre pikësh nga Kleber i dha fitoren Mavericks.

Kyrie Irving ka qenë më meritori për fitoren e Dallas, pasi e mbylli takimin me 38 pikë, gjashtë kërcime e gjashtë asistime.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBA (@nba)

Me pikë dyshifrore te Mavericks e mbylli ndeshjen edhe Tim Hardaway dhe Chris Wood që shtuan nga 12 sosh.

Te vendasit më efikasi ishte Anthnoy Davis me 26 pikë e 10 kërcime, por që nuk mjaftuan për fitore.

 

 

 

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, luhet në Malishevë dhe Skenderaj

Berisha pas ftesës nga Gjermania: Një ëndërr e bërë realitet