LAJMI I FUNDIT: Trepça konfirmon tetë basketbollistë për edicionin e ri, pret katër të huaj nga Amerika

KB Trepça ka konfirmuar basketbollistët vendor për edicionin e ri.

Tashmë kjo skuadër ka njoftuar se ka vazhduar bashkëpunimin me tetë basketbollistë, shkruan Gazeta Olle.

Gjithashtu Trepça ka njoftuar se pjesë e ekipit do të jenë edhe katër basketbollistë të huaj nga Amerika.

Njoftimi i plotë:

Sot KB. Trepca vazhdoi bashkepunimin edhe per sezonen 2019/2020 me te gjithe lojtaret vendor si dhe trenerin e sukseseve Ilir Selmanin. Lojtaret per sezonen 2019/ 2020 jane.
Valdrin Haxhiu
Imer Tahiri
Besnik Azemi
Agon Selmani
Ibrahim Pepic USA
Burim Zekici
Ramadan Zekici
Donat Musa
Si dhe disa te rinje nga Shkolla e Basketbolli.
Gjithashtu me ekip do te jene edhe 4 amerikan qe do ta ndihmojn Klubi.
Se shpejti pritet qe te arihet merveshja me Drilon Hajrizin dhe Musab Malen dhe KB. Trepca do te kthehet ne majat e basketbollit Kosovar.
Na prifte e mbara.