Lajme të mira për Vëllaznimin!

Vëllaznimi i Gjakovës do të fillon nesër fazën përgatitore për edicionin pranveror të garave në Ligën e Parë.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e gjakovarëve në rrjetet sociale, përcjellë Gazeta Olle.

“Nesër me (25.01.20) në orën 12:00 KF Vëllaznimi fillon stërvitjet për sezonin pranveror”, shkruhet në njoftim zyrtar.

Nesër me (25.01.20) në orën 12:00 KF Vëllaznimi fillon stërvitjet për sezonin pranveror.#FORCAVËLLAZNIM

Gepostet von KF Vëllaznimi am Freitag, 24. Januar 2020

Vëllaznimi, nuk i ka fare punët mirë pasi pas 16-të xhirosh numëron poaq pikë dhe gjendet në pozitën e 13-të në tabelë.

Kujtojmë, Vëllaznimi gjendet në një krizë financiare dhe vetëm në pesë xhirot e fundit kishte arritur rezultate pozitive në edicionin vjeshtor.