Lajme të këqija për Istogun

Skuadrën e Istogut, e pret një ndeshje e vështirë në udhëtim përballë Ferizajit. Të dy skuadrat synimi krysor këtë edicion pranveror kanë sigurimin e mbijetesës në Superligë e futbollit të Kosovës.

 
Trajneri i Istogut, Nazmi Rama, nuk do të mund të llogarit në shërbimet e Granit Bajras, i cili është i lënduar, së bashku me Sanel Bandiqin. Ndërsa Kushtrim Gashi, për këtë ndeshje është i suspenduar, për shkaka të ktarotint të kuq, do të mungojë në këtë ndeshje dhe në përballje me Drenicën transmeton ‘GazetaOlle’.