Lajm tragjik nga Holanda, ndërron jetë aksidentalisht talenti i madh i Ajaxit

Talenti i Ajaxit, Noah Gesse ka vdekur në mënyrë tragjike.

16-vjeçari u përfshi në një aksident të rëndë automobilistik të premten në mbrëmje në Utrecht, ka konfirmuar një zëdhënës i klubit.

Gesser thuhet se po udhëtonte me vëllain e tij 18-vjeçar kur automjeti i tyre u përplas me një taksi në në IJsselstein, raporton De Telegraaf.

Policia ka konfirmuar se viktimat ishin të dy 16 dhe 18 vjeç, ishin nga IJsselstein dhe ishin pjesë e së njëjtës familje, por u ndal në identifikimin e emrave të tyre.

Shoferi i taksisë u dërgua në spital si masë paraprake, por plagët e tij nuk mendohet të jenë serioze.

“Një lajm tragjik që vjen nga Holanda, 16 -vjeçari Noah Gesser fatkeqësisht ka ndërruar jetë”, thuhet në një njoftim nga një grup zbuluesish të lojtarëve në Twitter.

“Mendimet janë me familjen e tij, miqtë dhe shokët e skuadrës në Ajax. Pusho në paqe.”

Gesser u pa si një talent i madh në Ajax dhe kohët e fundit u promovua në skuadrën U17.

Ai nënshkroi për gjigantët holandezë nga Alphense Boys në vitin 2018, para se të luante në nivelin e të rinjve.

Sezonin e kaluar, ai shënoi 13 gola në vetëm gjashtë ndeshje për ekipin U16 të Ajax.

Besnik Hasi bën dy goditje të mëdha te skuadra arabe – nënshkruan ylli shqiptar dhe ai brazilian

Goditja e madhe nga Ballkani, arrin marrëveshje me yllin shqiptar