La Liga e para, Kategoria Superiore e Shqipërisë…

UEFA ka publikuar listën e re të ligave më të forta evropiane,ku në vendin e parë gjendet La Liga spanjolle me rreth 14 mijë pikë më shumë se sa ndjekësi më i afërt Premier League.

Në vendin e tretë renditet Bundesliga gjermane, ndërsa Serie A e katërta, pasi tashmë ka kaluar ligën portugeze.

Top-dhjetëshen e ligave më të forta e përmbyllin liga franceze, ruse, ukrainase, holandeze dhe belge.

Superliga e Shqipërisë ka mbetur në vendin e njëjtë atë të 42.

 

renditja