L4utaro Martinez, Interi demolon Salernitanën

Interi ka shënuar fitore ndaj Salernitanas si mysafir me rezultat 4-0 në kuadër të javës së shtatë të Serie A.

Zikëlëtarit realisht vuajtën në pjesën e parë, pasi që Salernitana kishte raste më shumë.

Grigoris Kastanos dhe Jovane  kishin rastet më të mira në këtë pjesëlojë.

Por pjesa e dytë i takoi Interit, veçanërisht një lojtari, Lautaro Martinez, i cili shpërtheu me gola.

Argjentinasi hapi serinë e golave në minutën e 62-të, kur përfitoi nga asistim i Marcus Thuram për ta mposhtur Gulierme Ochoan për 1-0.

Në të 77-tën Nicolo Barella asistoi për Martinez që shënoi për 2-0.

Het-triku u kompletua në minutën e 85-të, kur shënoi nga pika e bardhë për 3-0.

Asistimi i Carlos Augusto kompletoi pokerin e Lautaro Martinez që shënoi për 4-0.

Interi është në vendin e parë me 18 pikë, aq sa ka edhe Milani.

Presidenti i FIFA-s, Giovanni Infantino, kujton vizitën e tij në Kosovë të para një viti

Superliga vazhdon sot, vëmendja në Lipjan ku luhet derbi i Anamoravës