Kylian Mbappe ka pranuar ofertën e Real Madrid, por asgjë nuk është firmosur deri më tani

Sipas raportimeve nga Franca, Kylian Mbappe do të jetë lojtari më i ri i mbretërve, madje duke refuzuar një ofertë prej 2 milionë euro në muaj nga PSG.

Real Madrid nuk bën asnjë ofertë në janar për francezin, me PSG që deri më tani kanë shikuar të gjitha mundësitë për të bindur Mbappen për të nënshkruar kontratën e re, madje duke planifikuar që ta bëjnë lojtarin më të paguar në histori të futbollit.

Por siç duket ëndrra për të luajtur për Real Madrid ka vlerën më të madhe se miliona euro, klubi nga kryqyteti francez ka shikuar dhe mundësinë për të sjellur Zidane në Parkun e Princave, dhe për të ndikuar në vendimin e Kylian por deri tani nuk ka sinjale pozitive.

 

Prishtina ‘llugë’ në 100 vjetorin e themelimit: Lojtarët në bojkot shkaku i pagave, pranvera pa fitore

Përfaqësuesit e FIFA-së i japin mbështetje presidentit Ademi për procesin zgjedhor