‘Ky trajner është dështakë’

Ish-futbollisti i Milanit Adela Taarabt ka kritikuar ashpër ish-trajneri e skuadrës angleze QPR, Harry Redknapp.

“Ai është një trajner i dështuar trajneri më i dobët më të cilin kam punuar ndonjëhere”.

Taarabt sezonin e kaluar zhvilloi vetëm tri ndeshje me QPR-në në Premierligë, dhe pas aventurës së tij në Angli, vazhdoi karrierën e tij në te skuadra e Benficas.