Ky është Skënderbeu i shqiptarëve të Kosovës për Ligën e Kampionëve

Klubi i Skënderbeut ka dorëzuar ditën e sotme listën e futbollistëve që do të jenë pjesë e skuadrës për fazën e dytë kualifikuese të Ligës së Kampionëve.

Në listën e paraqitur nga Skënderbeu nuk mungojnë shqiptarët nga Kosova, ndërsa janë pesë, shkruan Gazetaolle.com.

Për Skënderbeun do të luajë edhe sulmuesi i madh shqiptar Hamdi Salihu.

Skënderbeu ka paraqitur emrat e Bajram Jashanicës, Bujar Shabanit, Bernard Berishës, Liridon Latifit dhe Leonit Abazit.

Portierë

1 – Orges Shehi

12 – Erjon Llapanji

Mbrojtës

3 – Renato Arapi

4 – Bruno Lulaj

5 – Bajram Jashanica

19 – Tefik Osmani

20 – Ademir

32 – Kristi Vangjeli

33 – Marko Radas

Mesfushorë

6 – Bekim Dema

7 – Gerhard Progni

8 – Bakari Nimaga

10 – Bledi Shkëmbi

14 – Leonit Abazi

23 – Bernard Berisha

25 – Bujar Shabani

27 – Liridon Latifi

30 – Daniel Duarte Francisko Lisvaldo (Eskurdenja)

88 – Sabien Lilaj

Sulmues

11 – Hamdi Salihi

17 – Ventsislav Hristov

21 – Arbër Abilaliaj

Trajner

Mirel Josa