Ky është reagimi i Xherdan Shaqirit pas debutimit te Lyoni

Skuadra e Lyonit ka fituar mbrëmë ndaj Strasbourg me rezultatin 3:1.Në këtë ndeshje debutoi edhe futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri.

Ai asistoi tek goli i dytë në fitoren e klubit të tij.

Sot, Xherdan Shaqiri ka falënderuar tifozët e Lyonit për mbështetjen e madhe që ia dhanë në takimin e djeshëm.“Debutim dhe fitore.

Faleminderit Les Gones për mbështetjen e mahnitshme dje”, shkruan Shaqiri në Twitter.

BKT Superliga vazhdon në mesjavë, përballje të skuadrave pretendente

Tovërlani: Gjilani i shtrenjtë dhe me shumë përforcime, por nuk e ka startin aq të mirë