Ky është orari i meçit Florian Marku – Maxim Prodan

Bokseri shqiptar, Florian Marku i njohur si “Albanian King” do të përballet me ukrainasin, Maxim Prodan të Shtunën më 25 Shtator 2021 në Stadiumin ‘Tottenham Hotspur’ në Londër për titullin ndërkombëtar IBF në peshën e mesme.

Florian Marku do të ngjitet në ring me një rekord të jashtëzakonshëm prej 8 fitoresh dhe 1 barazimi, me 6 prej fitoreve që kanë ardhur me nokaut, ndërkohë kundërshtari i tij, Maxim Prodan ka 19 meçe, 18 fitore, një barazim dhe asnjë humbje, me 15 prej fitoreve që kanë ardhur me nokaut, shkruan GazetaBlic Sport.

Prodan vs Marku do të transmetohet në Sky Box Office HD në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa lufta do të transmetohet në Shtetet e Bashkuara nga DAZN, në Kosovë ende nuk dihet nëse do të transmetohet nga ndonjë televizion.

Ky meç pritet të startojë rreth orës 20:00 në kohën tonë lokale.

Mundohet të kapë topin, qeni futet në fushë dhe “driblon” lojtarin

Endri Çekiçi me gol spektakolar në Turqi, shënon njërin nga golat më të mirë në kampionat