Ky është numri i “Dardanëve” që do të jenë të pranishëm sonte në “Fadil Vokrri”

Kosova sonte (e diel) do të zhvillojë ndeshjen e katërt kualifikuese për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Kosova do të jetë nikoqire e Greqisë. Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 20:45 në “Fadil Vokrri”.

E futbollistët e Kosovës sonte do të kenë edhe një ndihmë shtesë, pasi nga shkallët e stadiumit “Fadil Vokrri” do të kenë përkrahjen e “Dardanëve”.

Sipas vendimit nga Qeveria e Kosovës, vetëm 10% e hapësirës së stadiumit do të jetë në dispozicion dhe kjo hapësirë do të jetë e rezervuar për të dyja ekipet, tifozerinë “Dardanët”, protokollin e shtetit dhe stafin organizativ.

Kryetari i “Dardanëve”, Lulzim Berisha, për “Kosova Press” ka konfirmuar se sonte do të jenë të pranishëm 400 tifozë dardanë.

Tragjedi në futboll, ndërron jetë talenti 17-vjeçar i Juventusit

Pamje e bukur nga stadiumi “Zahir Pajaziti”, ku tashmë është bërë mbjellja e barit natyral (VIDEO)