‘Ky është Liverpooli i vërtetë’

Skuadra e Liverpoolit, është ekipi i vetëm pa humbje në Premierlige në vitin 2015.

Për mbrojtësin e Liverpoolit, kjo formë e shkëlqyer në të cilën janë duke kaluar të gjitha merita i ka drejtuar nga trajneri Brandan Rodgers.

“Kemi kaluar fazën e vështirë në të cilën ishim dhe meritat kryesore i ka trajneri. Tash e tutje të gjitha ekipet duhet të kenë frikë nga ne. Ky është Liverpooli, i vërtetë duke treguar fuqinë në secilën ndeshje”, deklaroi Lovren Liverpool ndeshjen e ardhshme do ta luajë në shtëpi përballë Manchester Cityt.