Ky është largimi i radhës nga Prishtina

Një tjetër largim vjen nga Prishtina. Këtë herë bëhet fjalë për talentin Atdhe Grajçevci, i cili përkundër se ishte pjesë e klubit për disa vjet, nuk mundi të zë vend në përbërjen e parë.

Madje, ditë më parë u tha se ai do të huazohet, por lojtari ka konfirmuar sot largimin.

“Qe nga sot nuk jam me lojtar i FC PRISHTINES. Arsyeja : Unë si 18 vjeçar kam pas kontrat edhe 1 sezon! Klubi ka kërkuar nga unë që të rinovoj kontraten edhe për dy vite falenderoj presidentin Remzi Ejupi per vlersimin, por pas bisedimeve nuk jemi ra dakord qe te rinovojm, klubin e kam kuptu por kan qene disa rrethana qe mos te vazhdoj, tretmani koheve te fundit nuk ka qen korrekt dhe profesional ndaj meje”, ka shkruar Grajçevci, raporton Gazeta Olle.

“Falenderoj kryesin e klubit qe kan qene shum korrekt gjithashtu bashklojtaret,plisat dhe disa trajner nveqanti Ramiz Krasniqin. Me respekt Atdhe Grajqevci!!”, shtoi ai.

grajqevci