Ky është “grupi i vdekjes” në Ligën e Kombeve, përballen tri super kombëtare!

Tashmë është tërhequr shorti për të gjitha grupet e Ligës së Kombeve.

Nga shorti i UEFA Nations League është krijuar një “grup i vdekjes”, shkruan Gazeta Olle.

Do të përball tri kombëtare të mëdha mes vete, Anglia, Gjermania dhe Italia do të luajnë me njëra tjetrën.

Pos këtyre tri kombëtareve, në grup do të jetë edhe Hungaria.

Çdo ekip do të luajë katër ndeshje në grup në qershor 2022, me dy ndeshjet e fundit të luajtura në shtator.

/Gazeta Olle/

Zyrtare: Këta janë kundërshtarët e Kosovës në Ligën e Kombeve

Toverlani komenton shortin e Kosovës: Na duhet të vendosim për trajnerin, duhet shumë seriozitet dhe disiplinë