Ky do të jetë transferi i parë i Benitezit te Real Madridi

Rafael Benitez do të transferojë Raheem Sterlingun, në Real Madrid, pasi ai të emërohet trajneri i ‘Mbretërve’.

Lojtari i Liverpoolit pritet të jetë transferi i parë, shkruan ‘The Mirror’.

Manchester City, Arsenal dhe Bayern janë duke monitoruar Sterlingun, kontrata e të cilit përfundon në vitin 2017. (Gazeta Olle)