KV Ferizaj triumfon ndaj Prishtinës dhe promovohet në Raiffeisen Superliga A

Pas fitores së javës së fundit ndaj KV Prishtina, klubi ferizajas KV Ferizaj e ka siguruar promovimin në Raiffeisen Superligën A.

Kupën për KV Ferizaj e ndau presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, së bashku me drejtoreshën për sport në Ferizaj, Xhemile Murati-Shabani.

FVK e  ka përgëzuar KV Ferizaj për inkuadrimin në elitë, që përkon me 10 vjetorin e themelimit të klubit. /Gazeta Olle/

Sot luhet super finalja e femrave në Ligën Unike

Më pak se një orë deri në fillimin e ndeshjes së zjarrtë të “Play-out” në basketboll