Kushtrim Gashi shumë afër skuadrës së madhe kosovare

Mesfushori i njohur kosovar, Kushtrim Gashi, është shumë afër kalimit tek Klubi Futbollistik “Prishtina”.

Gashi i cili u largua nga Ballkani pas zënkës me Ilir Dajën para ndeshjes së parë me Zalgiris në kualifikimet e Champions League, tashmë është afër të bëhet me ekip të ri.

GazetaBlic Sport ka mësuar se Kushtrim Gashi tashmë është shumë afër të bëhet lojtari më i ri i ekipit kryeqytetas, FC Prishtina.

E ardhmja e Kushtrim Gashit pritet të bëhet zyrtare pas pak ditësh.

Astrit Selmani ka dy opsione për të ardhmen, mes kampionatit belg dhe atij izraelit

Zyrtare: Ulpiana nënshkruan me talentin e Ballkanit