Kush mungon në 11-shen e ‘El Clasicos’ (FOTO)?

Jemi një ditë larg ‘El Clasicos’ së madhe mes Barcelonës dhe Real Madrid dhe prej ditësh mediat spanjolle dhe jo vetëm janë fokusuar te përballja që mbledh rreth televizionit miliarda njerëz në mbarë botën.

Si katalanasit ashtu edhe madrilenët kanë në gjirin e tyre ndoshta futbollistët më të shtrenjtë në botë, por mbi të gjitha dy futbollistët më të mirë në planet Messi dhe Ronaldo.

Por sipas “Daily Mail”, në këtë përballje Barcelona vjen më e fortë dhe më në formë, ndaj dhe në Top 11 e ndeshjes ka lënë jashtë Cristiano Ronaldon dhe mes 11 futbollistëve 8 janë blaugrana.

elll