Kush është mbrojtësi i djathtë më i mirë në botë? (FOTO)

Philipp Lahm është zgjedhur mbrojtësi më i mirë i krahut në botë. Në fakt, “Goal.com” e ka realizuar një sondazh, duke i pyetur lexuesit e tij se cilët janë mbrojtësit më të mirë të krahut dhe gjermani ka fituar 43.85 të votave, i ndjekur nga mbrojtësi serb i Chelseat, Branislav Ivanovic.

I treti në listë është braziliani i Barcelonës, Dani Alves, ndërsa në vendin e katërt gjendet mbrojtësi spanjoll i Real Madridit, Dani Carvajal.

E përforcimi i fundit i “Los Blancos”, Danilo gjendet në pozitën e pestë në këtë kategori.

lAHMM