Kush do ta fitojë ‘Këpucën e Artë’?

Stinori pranveror nis të premten, ndërsa krahas luftës për titull, do të ketë garë edhe për Këpucën e Artë. Në këtë garë janë shumë futbollistë, derisa i pari që pushoi gjatë dimrit është Mark Milicaj.

Lojtari i 9 golave me Istogun, tani do të vesh fanellën e Besës së Pejës.

Pas tij është Labinot Osmani, që po ashtu do të luajë në një tjetër skuadër. Ish-i i Llamkos Kosovës tani kërkon gola me Prishtinën.

Kastriot Rexha ka 7 gola dhe tani do të jetë në garë me bashkëlojtarin e tij, Mark Milicaj

Kreshnik Lushtaku e Blerand Kurtishaj do të jenë bashkë në një skuadër. Lushtaku i është bashkuar te Trepça ’89.

 

 

Emërorja e shënuesve

 

  1. Mark Milicaj 9 – KF Istogu
  2. Labinot Osmani 8 – KF Llamkos Kosova
  3. Kastriot Rexha 7 – KF Besa
  4. Kreshnik Lushtaku 6 – KF Drenica
  5. Blerand Kurtishaj 6 – KF Trepça 89
  6. Fillim Guraziu 6 – KF Hajvalia
  7. Semir Zeneli 6 – KF Hajvalia
  8. Fatih Karahoda 5 – KF Besa