Kurtoviq: Fitoret ndaj Prishtinës janë të mëdha

Trajneri i Pejës, Boris Kurtoviq, ka deklaruar se si skuadra e tij arriti të mposhtë Sigal Prishtinën. “Ne e nisëm mirë ndeshjen, në çerekun e dytë dhe të tretë, tempo e lojtarëve të mi ra dukshëm, por e rëndësishme është që u rikthyem në periduhën e fundit dhe shënuam fitore”, tha Kurtoviq për Gazetaolle.com

“Përgëzojë lojtarët e mi për atë që treguan në këtë ndeshje. Jam shumë i lumtur me fitoren ndaj Prishtinës. Ndeshjet me Prishtinën janë të rëndësishme, sepse krahasohen si superderbi”, shtoi ai.