Kur do të luhen ndeshjet e fazës tjetër në Ligën e Kampionëve?

Me shortin e hedhur sot në Nyon, janë mësuar çiftet e fazës tjetër në Ligën e Kampionëve. ga e Kampionëve do të rikthehet në aksion gjatë muajit shkurt.

Ndeshjet e para të 1/16 së finales zhvillohen 16/17 dhe 23/24 shkurt, ndërsa ato të kthimit më 8/9 dhe 15/16 mars, përcjell ‘Lajmi.net’.

Fituesit e grupeve ndeshjen e parë do ta luajnë si mysafirë.