Kur Blackburn ishte i madh dhe fitoi titullin (FOTO)

Njëzet vjet pas fitores së tyre triumfuese në Premierligë, skuadra e Blackburn Rovers e vitit 1994-1995  është ribashkuar për të festuar suksesin e tyre mahnitëse të asaj kohe.

Të menaxhuar nga i madhi Kenny Dalglish dhe drejtohet në fushë nga Alan Shearer, Rovers kishin lënë prapa Manchester United në ditën e fundit për të fituar edicionin e tretë të titullitpas 42 ndeshjeve, shkruan Dailymail.

Shearer, i cili shënoi 34 gola në atë kampionat, e nxorri në Tëitter një foto në njëzetvjetorit e fitores së tyre , së bashku me pjesën tjetër të skuadrës që përfshinte fytyra të njohura të tilla si Kolin Hendry, Tim Sherwood dhe Graeme Le Saux. transmeton Gazetaolle.com.

emrat

 

blac 1

 

goll

 

ta bela