Ja kosovarët që do të luajnë në Ligën e Evropës, me skuadrat nga Shqipëria

E enjtja e 25 qershorit ka qenë edhe afati i fundit, ku ekipet pjesëmarrëse në Europa League duhet të dorëzonin në UEFA listat e regjistrimit të futbollistëve të tyre.

Përjashtim nuk do të bënin as skuadrat shqiptare të Kukësit, Laçit dhe Partizanit, si “personazhe” të këtij aktiviteti.

UEFA në sajtin e saj në internet “uefa.com” ka zbardhur edhe listat e futbollistëve, të cilët janë regjistruar me skuadrat shqiptare në Europa League, transmeton sportal.al.

Ja dhe cilët janë futbollistët që do të mbrojnë ngjyrat e Kukësit, Laçit dhe Partizanit:

kuksi

KUKËSI

 

Kukesi para MTK Budapest

Portierë

1    Dmitri Stajila

12  Ervis Koçi

Mbrojtës

4    Ylli Shameti

13  Rahman Hallaçi

24  Renato Malota

Mesfushorë

6    Fjoart Jonuzi

7    Gledi Mici

8    Drilon Tejeci

10  Ndriqim Halili

14  Juliano Andre Fereira Da Silva

16  Edon Hasani

17  Joao Emanoel Ferreira Souza

18  Felipe Moreira Santos

19  Jean Carioca

21  Endri Muçmata

23  Besar Musolli

25  Jefferson

Sulmues

5    Gentian Muça

9    Erick Flores Bonfim

11  Vilfor Hysa

22  Pero Pejić

Trajner: Marcello Troisi Moreira (BRA)

partizani

PARTIZANI

Portierë

1    Dashamir Xhika

12  Alban Hoxha

35  Fabio Gjonikaj

Mbrojtës

4    Arbnor Fejzullahu

5    Gezim Krasniqi

15  Ditmar Bicaj

22  Labinot Ibrahimi

44  Endrit Vrapi

99  Renaldo Kalari

Mesfushorë

6    Fabio Hasa

8    Arsid Tafili

10  Idriz Batha

11  Nderim Nedzipi

14  Mentor Mazrekaj

18  Jurgen Bardhi

19  Lorenc Trashi

21  Asion Daja

70  Dorian Bylykbashi

88  Emilian Vila

Sulmues

7    Atrit Fazliu

9    Sebino Plaku

17  Stevan Račić

30  Jurgen Vatnikaj

Trajner: Genc Tomori (ALB)

 

laci 2

LAÇI

Portierë

1    Shpetim Mocka

31  Miroslav Vujadinović

Mbrojtës

3    Emiljano Çela

4    Matej Bagaric

5    Arjan Sheta

6    Mikelanxho Bardhi

7    Elton Doku

11  Taulant Sefgjini

Mesfushorë

10  Erjon Vuçaj

14  Argjend Mustafa

16  Edison Ndreca

17  Kejvi Bardhi

18  Agim Meto

19  Valdan Nimani

20  Marko Ćetković

21  Olsi Teqja

28  Emiliano Veliaj

Sulmues

8    Segun Adeniyi

9    Aldo Mitraj

15  Arber Haliti

Trajner: Armando Cungu (ALB)