Kupa: Kur do të luhet derbi Trepça – Trepça ’89?

Derbi i rivalëve vendor, në kuadër të DigitAlb Kupës së Kosovës, ndërmjet Trepçës dhe Trepçës ’89, do të zhvillohet javën e ardhshme. Takimi në fjalë ishte paraparë të luhet të mërkurën (nesër), por ai dhe disa ndeshje tjera u shtynë me kërkesën e klubeve.

Ndeshjet në fjalë i takojnë rrethit të dytë.

Kështu, sipas FFK-së, derbi mitrovicas do të luhet në mesjavën e ardhshme, por data e takimit nuk dihet saktësisht, për shkak të transmetimit në TV.

Njëashtu luhen edhe të gjitha ndeshjet tjera.

 

 

Orari – rrethi i dytë

 

Orari – E mërkurë (11.03.2015) 

Llapi – Prishtina (SSK)

Feronikeli- Kosova e Vushtrrisë (SSK)

Besa – 2-Korriku

Istogu – Dukagjini

Ndeshjet fillojnë në ora 13:00

 

Java e ardhshme (data nuk është caktuar)

 

Trepça – Trepça 89

Gjilani – Ferizaj

Flamurtari – Drita

Ferronikeli – Kosova e Vushtrrisë