Kupa e Kosovës: Sot luhen katër sfida, kompletohen çerekfinalistët

Sot luhen katër ndeshjet tjera të këtij rrethi në Kupën e Kosovës. 

Prishtina luan në “Fadil Vokrri” ndaj Arbërisë, derisa ndeshja më e nxehtë e ditës është ajo mes rivalëve rajonal, Trepçës dhe Vushtrrisë, përcjellë Gazeta Olle.

Gjilani pret në shtëpi 2 Korrikun, ndërsa Liria është nikoqire e Ferizajt.

SOT – 12:30

Arbëria – Prishtina
(Gjyqtarë: Shpëtim Murtezi, Fatlum Jashari, Faton Jakupi, Valbon Hoxha)

Gjilani – 2 Korriku
(Gjyqtarë: Fatmir Tahiri, Elvis Bicaj, Visar Kelmendi, Gramos Shala)

Trepça – Vushtrria
(Gjyqtarë: Visar Kastrati, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Besfort Kasumi)

Liria – Ferizaj
(Gjyqtarë: Erdall Zasella, Granit Hyseni, Meriton Berisha, Kreshnik Vula).