Kupa e Kosovës: Ramiz Sadiku – Vushtrria

  1. Nesër me fillim nga ora 12:30, Ramiz Sadiku është nikoqire e skuadrës nga Vushtrria.

 

Shorti në Kupën e Kosovës bëri që këto dy skuadra të takohen përsëri, dy skuadrat janë në Grupin B në ligën e parë të Kosovës, dhe e njohin shumë mirë njëra-tjetrën.

 

Në gjashtë ndeshjet e fundit, Vushtrria ka të gjitha fitore përball Ramiz Sadikut, ndërsa e ka mposhtur dy herë këtë edicion në ligën e parë.

 

Vushtrria është kampione vjeshtore me 26 pikë, Ramiz Sadiku pozicionohet në vendin e katërt me 22 pikë.

 

 

Llapi ka fituar siguri në mbrojtie, Ilir Krasniqi po fascionon me paraqitje këtë sezon

Delegohen gjyqtarët për ndeshjet interesante të 1/16 në Kupën e Kosovës në futboll