Kupa e Kosovës, Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave, ndeshjet mes veti dhe renditja

Sot (e mërkure) zhvillohen ndeshjet e para të gjysmëfinaleve në Kupën e Kosovës. Prishtina pret Llapin në “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 15:00.

Që të dy skuadrat kanë rekordin e njëjtë në pesë ndeshjet e fundit me nga tri fitore, nga një barazim dhe një humbje.

Rekordi i “bardhekaltërve” në pesë ndeshjet e fundit:

Image

Rekordi i “legjendave” në pesë ndeshjet e fundit:

Image

Në pesë ndeshjet e fundit mes tyre skuadra nga kryeqyteti qëndron më mirë duke i fituar tri nga pesë ndeshjet dhe dy ndeshjet e tjera kanë përfunduar pa fitues.

Image

Gjithashtu në renditje tabelore Prishtina gjendet më mirë duke i grumbulluar 54 pikë në pozitën e 3-të, ndërsa Llapi ka 33 pikë në pozitën e 6-të.

Image