Kupa e Kosovës në basketboll, Vëllaznimi fiton ndeshjen pas vazhdimeve

KB Vëllaznimi ka mposhtur Prishtinën e Re me rezultatin 80-73 vetëm pas vazhdimeve në palestrën Shani Nushi në Gjakovë.

Gjakovarët që ishin në elitën e basketbollit kosovar vitin e kaluar, këtë vit janërikthyer në Ligën e Parë të Kosovës, duke qenë skuadra më pretendente për të fituar Kupën e Kosovës në Ligën e Parë dhe rikthimin në Art Motion Superliga.

Në këtë ndeshje debutuan dy transferimet e reja që u transferuan në afatin kalimtar të janarit, Michael Green dhe Zejd Gashi.

Në Pejë me 16 janar do të bëhet përzgjedhja e lojtarëve që do të përfaqsojnë Kosovën në Rugby’s 7

Fjalët e para të Edon Zhegrovës si lojtar i Lille: Jam lumtur dhe krenar, doja të vija këtu